Memet Özer: Dostça ayrıldık demek zor

0
43

4 yıllık birlikteliğin ardından 2005 yılında Tülin Şahin ile nikah masasına oturan Memet Özer, biten evliliğinin ardından ilk kez konuştu. Özer, 12 yıllık eşiyle boşanma nedenini Posta’dan Canan Danyıldız’a anlattı.

* 16 yıl birliktelik yaşadık. 12 yılı evlilikle geçti. Böyle gerekiyormuş demek. Ne alkol sorunu ne ihanet ne de çocuk yapma problemi… Gerçi son yıllarda Tülin de çocuk istiyordu ama olmadı. Bunların hiçbiri doğru değil. Metal yorgunluğu yaşıyorduk. Son zamanlarda anlaşamıyorduk. Bu yüzden ayrıldık.

* Tülin kendi mesleğinde çok başarılı bir kadın. İşini çok ciddiye alan biri. Geldiği noktaya kendisi geldi, aksini söylemek haddim değil. İlk yıllarda daha iyiydik. Yine çok farklıydık ama aramızdaki aşk, yaşlarımız gereği birbirimizi hoşgörebilmemiz devam etmemizi sağlıyordu. Ama zamanla hayata çok başka baktığımızı gördük. İsteklerimizdeki farklılıklar sorun.

* Sorunları erteledikçe, öteledikçe daha da büyüdüler. Kimsenin henüz konuyu bilmediği, duymadığı zamanlarda sorunlarımızı çözmek için çaba sarf ettik. Ama sonunda bu çabanın her iki taraf için de manasız olduğunu gördük. Olmayacak bir şeyi olacakmış gibi üstelemek çok doğru değildi. Böylesi ikimiz için de daha iyi olacaktı. Çünkü huzura, kendimize dönmeye ihtiyacımız vardı. Öteki türlü iyi şeyler de yıpranacak, dedikodular büyüyecekti, yıpranacaktık.

* Tülin hayata çok iş odaklı bakar, kontrol tutkunu. Her şeyi çok fazla ciddiye alır. Ben öyle değilim, daha keyif adamıyım. Arkadaşlarım var, sosyal olmayı seviyorum. Aramızdaki temel fark buydu.

* Benim gibi daha rahat bir adamın kontrol bağımlısı bir kadınla devam etmesi en büyük meseleydi. Yoksa biz aşık olarak evlendik. Gerçi Tülin’in çalışma şartları da bunu gerektiriyordu, suçlamıyorum.

* Tülin’i hiç kıskanmazdım. Kıskançlık karakterimde yok. Başarılı ve güzel bir kadınla olmakla gurur duyarım. Kadın zaten beni seçmiş, kocası olmuşum, daha ötesi var mı? Bana başka şeyler zor geldi.

* Anlaşmalı olarak ayrıldık. Birbirimize nafaka ödemiyoruz. Ben eşyalarımı aldım ve evden ayrıldım. Şu an dostça ayrıldık demek zor. Belki ileride yeniden iletişim kurabilir hale geliriz.

* Boşanma sırasında birbirimizi incitmiş olabiliriz. Çünkü işin içine avukatlar giriyor, olay ciddileşiyor. Şu an dost değiliz ama kötü de ayrılmadık. Bize yakışan şekilde ayrıldık.

KAYNAK: posta.com.tr
Kaynak: Gecce

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here