Kaçan kovalandı mı?

0
29

Erkek kaçar, kadın kovalarsa

İlişkinin ilk başlarında genelde kaçan kadın, kovalayan erkek oluyor. Tabii ki bunun istisnaları var ama kadınların ülkemizde ilk adımı atmaya olan çekingenliği zaten onları otomatikman
kaçan durumuna düşürüyor. Ama ilişki ilerledikçe roller değişmeye başlıyor. Kadın flört sürecinde ilgiye alıştığından sürekli o ilginin devam etmesini istiyor. Fakat erkek amaca ulaşmış olmanın verdiği rahatlığa geçiyor. Bu da bir kısır döngünün başlamasına neden oluyor. Kadının ilgi talebinden sıkılan erkek kaçmaya, kadın ise duygularına karşılık alabilmek için daha çok erkeğin üzerine düşmeye başlıyor. İşte bu aşamalar ilişkinin geleceğini belirliyor, bu döngüden çıkıp ilişkide dengeyi kurabilenler sağlıklı ve mutlu ilişkilere imza atıyor.

Kaçma ve kovalamanın modası hiç geçmeyecek mi?

Aslında ‘kaçan kovalanır’ felsefesi yavaş yavaş geçerliliğini kaybedecek gibi görünüyor; en azından artık eskisi kadar büyük kaçışlar ve kovalamalar yok. Çünkü devrimiz kolay tüketim devri. Kolay ulaşılabilen şeylere alıştık. Ama onları da bir o kadar kolay tüketiyor ve bir sonrakine geçiyoruz. Önemli olan ‘kaçan, kovalanır’ felsefesinin içinde aşk olması. Yok eğer kaçan egosunu tatmin etmek için, ne kadar ilgi gördüğünü kendine kanıtlamak için kaçıyorsa veya kovalayan ‘kimse beni reddedemez’ diye kovalıyorsa burada yanlış bir şeyler var demektir.

Kaynak:elele.com.tr
Kaynak: Gecce

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here